5 Elementen Spirit Qi Gong
wat be’zielt’ je?
Zondag 21 september
van 09:00 tot 15:15 (incl 1 uur lunchpauze)
In principe alleen voor studenenten/leden van Colours of Qi .
Maar mocht je interesse hebben en bekend met mij zijn stuur me aub een mail.
Elk Element heeft zijn Spirit
De Spirits huisvesten in onze Yin organen (zie hiernaast) en zijn de belichaming van ons zijn. Het zijn de vitale, energetische expressies van ons wezen, dat wat ons mens maakt.
Elke Spirit is gerelateerd aan 1 van de 5 Elementen en verbonden aan een meridiaan-stelsel met al kwaliteiten en kenmerken. De subtiele energien van de Spirits zitten diep in ons, niet zichtbaar, niet tastbaar maar al wat we doen komt hieruit voort.
Als de Spirits in balans zijn zijn we een volledig mens. Maar door ons leven te leiden, door simpelweg mens te zijn, gebeurd er in ons innerlijke en uiterlijk leven genoeg om het een wankel balans te laten zijn.
Er is altijd een wissel-werking:
verstoringen in de Spirits kunnen fysieke als emotionele als psychosomatische problemen geven;
verstoringen in de Elementen zelf kunnen fysieke als emotionele als psychologische problemen geven.
En ook die lopen weer hand in hand: fysiek, emotioneel/gevoelsleven en ons psyche.
Iedere Spirit behelst meer dan dit ene aspect. Het mens-zijn is complex met z’n psychologische functies, z’n psyche en z’n emotionele gevoelsleven, wat ons maakt tot wie we zijn.
De Spirits van de Elementen

Shen, is het Vuur en is ons bewustzijn, ze huisvest in ons Hart
Hun, is het Hout, het is onze verbeeldings-kracht, ze huisvest in ons Lever
Yi, is de Aarde, en onze intentie, ze huisvest in ons Milt
Po, is het Metaal en ons instinct, ze huisvest in ons Longen
Zhi, is het Water en onze wijsheid, ze huisvest in ons Nieren
5 Elementen Spirit Qi Gong
De serie ‘5 Elementen Spirit Qi Gong’ is een volledige Qi Gong voor iedere Spirit op zich en voor het geheel van de vijf.
Voor elk van de Elementen Spirit, het Vuur, Aarde, Metaal, Water en Hout, zijn er 5 bewegingen (totaal 25).
De Qi Gong richt zich op de meridianen, op de fascia en op de organen.
Er is een volgorde in de bewegingen die er voor zorgt dat de ‘oude’ Qi plaats kan maken voor nieuwe Qi.
1) losmaken en activeren
2) stromen en reinigen
3) circuleren en sturen
4) verhogen en stimuleren
5) integreren en harmoniseren
Zoals altijd in Qi Gong zijn de bewegingen zacht, rond, vloeiend en maken we gebruik van onze ademhaling om de Qi te laten stromen.
De 5 Elementen Spirit Qi Gong is een mooie serie die helpt om in balans te zijn met de wereld in ons en om ons heen.
Praktische informatie
Wanneer: zondag 21 september
Tijd: 09 – 11:45 / 12:45 – 15:15
Bijdrage € 85,–, incl korte pdf met achtergrond informatie
Min aantal: 7
Inschrijven vóór: 1 september
Waar: online
Het is een intensieve workshop met veel bewegingen die ik je in een dag kan leren. De focus ligt echt op de bewegingen en geen achtergrond (deze ontvang je in pdf). Maar daarmee zul je het niet zelf kunnen reproduceren, daar kunnen we eerlijk in zijn.
Daarom is er de mogelijkheid om ná deze workshop 1x per 6 weken een Spirit Qi Gong les van 1,5 uur te volgen.
Doel is wat je geleerd hebt in de workshop te blijven oefenen zodat je het werkelijk tot je kan nemen op energetisch niveau. (Deze Spirit-les is ontstaan na de workshop van november ’24 op verzoek van de deelnemers.)
Dit is optioneel en geen verplichting om hieraan deel te nemen. Je kunt ook alleen de workshop doen en het als een mooie ervaring zien.
Spirit Qi Gong lessen
-
Data: 28 september ; 9 november ; 21 december. Tijdstip van 09:00 – 10:30 uur.
-
Deze worden opgenomen en kun je 7 dagen kijken.
-
Les duurt 1,5 uur voor € 17,50.